• Алютех і AN - Motors - це одне і те ж? У чому відмінність, окрім дизайну, між гаражними приводами AN - Motors і ALUTECH.

    У 2012 році ТОВ «Алютех‑К» представила автоматику власної розробки під брендом AN-MOTORS. Ця лінійка автоматики зарекомендувала себе як надійний і простий у використанні продукт і отримала позитивні відгуки з ринку.

    Восени 2017 року компанія «АЛЮТЕХ» провела ребрендинг своєї лінії автоматики AN-Motors. Усі складові елементи конструкції автоматики AN-Motors, які показали себе надійними, залишилися в конструкції мотора. Підлягали заміні або були допрацьовані лише ті вузли, на які звертали увагу клієнти і ті, які дозволили зробити мотор ще потужнішим і надійнішим.

    До основних модифікацій належать:

    • Унікальний італійський дизайн від провідного італійського дизайнерського агентства.. LEVIGATO – володар премії промислового дизайну RED DOT-2018.
    • Запатентоване рішення з освітлення - кругове світлодіодне підсвічування завдовжки 1 метр;
    • Збільшена швидкість відчинення воріт – до 0,2 м/с!;
    • До монтажного набору входять 2 смуги підвісу – жорсткіше закріплення конструкції на воротах;
    • Більш висока інтенсивність роботи приводу – 18 циклів на годину. Час безперервної роботи – 20 хвилин;
    • Збільшена пам'ять радіоприймача – 64 ПДK;
    • Розширений діапазон живильної напруги 160-270 В.
  • Чи встановлюються в промислових воротах з електроприводом мікровимикачі на облаштування захисту від поломки пружини і обриву троса?

    Мікровимикачі, що вимикають електропривод у разі поломки пружини або обриву троса, входять до стандартного комплекту промислових воріт «АЛЮТЕХ» і поставляються без додаткової надбавки до ціни.

    Проте, існують особливості використання мікровимикачів.

    • У разі комплектації промислових воріт навальним електроприводом Marantec як на кронштейни заскочної муфти, так і на нижні кронштейни з облаштуванням захисту від обриву троса встановлюються мікровимикачі, що вимикають електропривод у разі виникнення аварійної ситуації (поломка пружини, обрив або зменшення натягнення троса).
    • У разі використання навального електроприводу компанії Nice мікровимикачі встановлюються тільки на нижні кронштейни з облаштуванням захисту від обриву троса. Це обумовлено таким. Під час установки навального електроприводу Nice на промислові секційні ворота на кронштейни із запобіжною заскочною муфтою мікровимикачі не встановлюються, оскільки приводи Nice мають функцію контролю перевірки зусилля, що докладається. У разі поломки пружини спрацьовує заскочна муфта, яка блокує торсійний вал, не даючи ворітному полотну опускатися. У разі перевищення певного значення зусилля, що докладається, для опускання полотна воріт електропривод автоматично вимикається.
  • Чи однакова товщина панелей на гаражних і промислових воротах?

    Товщина панелей секційних воріт «АЛЮТЕХ» дорівнює 45 мм. Під час виробництва гаражних і промислових воріт використовується однакова панель.

  • Де розміщувати стопорні кільця на гаражних і промислових воротах?

    Призначення стопорних кілець - запобігти зміщенню валу вздовж своєї осі під час експлуатації воріт.

    Стопорні кільця на гаражних воротах встановлюються з двох сторін проміжного кронштейна на відстані 1‑2 мм до внутрішньої обойми підшипника кронштейна.

    На промислових воротах стопорні кільця встановлюються з двох сторін проміжного кронштейна на відстані 1‑2 мм до внутрішньої обойми підшипника кронштейна. Стопорні кільця також можуть бути встановлені із зовнішнього боку бічних установних кронштейнів, закріплених до опорних стійок, на відстані 1‑2 мм від обойми підшипника кронштейна.

  • Як зробити натяжку пружини при спрацьованому стопорі заскочної муфти на валу промислових секційних воріт?

    Перед натягненням пружин необхідно переконатися в тому, що клямка заскочної муфти заблокована за допомогою штифта (дроту, гвіздка). Після накручування пружин і перевірки балансування воріт слід витягнути штифт, що блокує клямку.

    У разі якщо сталося спрацьовування заскочної муфти при натягненні пружин, для звільнення клямки необхідно провернути пружину від себе (до стіни) на кут, достатній для звільнення клямки. Клямку відвести до отвору для фіксувального штифта в кронштейні заскочної муфти і заблокувати за допомогою штифта. Виконати натягнення пружин, перевірити балансування воріт і витягнути штифт.

  • Як довго залишається прозорим скло в панорамних воротах «АЛЮТЕХ»?

    У панорамних воротах «АЛЮТЕХ» для заповнення прорізів використовуються світлопрозорі акрилові вставки, які залишаються прозорими впродовж тривалого часу.

    Постачальник екструзійного оргскла, яке використовується в панорамних воротах «АЛЮТЕХ», надає 10-річну гарантію:

    • на оптичні властивості (світлопроникність 92%);
    • лінійні розміри і номінальну товщину;
    • фізико-механічні характеристики, а саме: міцність при розтягуванні, відносне подовження при розриві, ударна в'язкість.
  • Як правильно виміряти проріз і які розміри воріт вказати під час замовлення?

    Перед обміром прорізу обов'язково слід визначити рівень чистої підлоги (нульова відмітка). Найкращою є ситуація, коли ворота встановлюються в проріз із вже готовою підлогою. Усі розміри прорізу визначаються від нульової відмітки.

    Вимірювати проріз треба зсередини приміщення, тому як ворота монтуються на його внутрішню поверхню:

    1. Проріз вимірюється в 3 місцях по висоті (у крайній лівій, крайній правій точках, посередині) і по ширині (у крайній верхній, крайній нижній точках, посередині). Під час замовлення воріт слід вказати найбільші з розмірів прорізу по ширині і висоті, ці відстані і будуть замовленими розмірами ваших майбутніх воріт.
      Акцентуємо вашу увагу, що слід спочатку вказувати ширину, потім висоту прорізу в мм. Наприклад, якщо проріз має ширину 3000 мм і висоту 2000 мм, замовленими розмірами воріт будуть 3000×2000 мм.
    2. Також слід провести вимір перемички (у крайній лівій, крайній правій точках, посередині) і бічних пристінків (у крайній верхній, крайній нижній точках, посередині). Проте в цьому разі під час замовлення воріт слід вказувати найменше значення кожного параметра. Зверніть увагу, що для встановлення воріт потрібно щонайменше 100 мм в зоні перемички і 125 мм в зоні бічних пристінків. Бажано, щоб перемичка становила не менше 210 мм, що дозволить змонтувати ворота оптимальним чином без додаткових націнок, автоматизувати їх як на стадії монтажу, так і згодом. Зони перемички і бічних пристінків мають бути вільні від комунікацій (систем вентиляції, водопостачання і опалювання). У разі, якщо у вашому прорізі не дотримані ці вимоги - обов'язково озвучте представникам компанії, в якій плануєте замовляти ворота. Це дозволить своєчасно підібрати оптимальну конструкцію для вашого гаража.
    3. Також слід перевірити вертикальність стін прорізу за допомогою будівельних рівнів. У разі відхилення цих поверхонь приміщення від горизонтальної або вертикальної площини на 1,5 мм/м і більше 5 мм загалом, слід виконати доопрацювання прорізу (посилання на відповідне питання з цього розділу).
      Ці рекомендації є базовими. Для врахування індивідуальних особливостей прорізу, підбору оптимального виробу для вашого гаража рекомендуємо звернутися до офіційних представників «АЛЮТЕХ» у вашому регіоні.
  • Чи є відмінності в експлуатації секційних воріт влітку і взимку?

    Однією з переваг секційних воріт є їх висока теплоізоляція і герметичність, що дозволяє незалежно від погоди, регіону і сезону використовувати ці конструкції.

    Проте все ж є невеликі особливості експлуатації воріт у холодну пору року.

    1. У разі перепадів температур в нічний і денний час можливе утворення намерзлого льоду в нижній частині воріт, коли тала вода впритул підступає до воріт вдень і замерзає вночі. Щоб уникнути ушкодження нижнього ущільнювача і перебоїв в роботі електроприводу, що намагається "відірвати" край воріт від крижаної кірки, бажано перед підйомом воріт приділити всього пару хвилин на очищення від намерзлого льоду. Використайте негрубий інструмент, щоб не пошкодити ущільнювачі і декоративне покриття секцій.
    2. Якщо ваші ворота обладнані вбудованою хвірткою, у разі випадіння великої кількості снігу бажано розчистити простір перед гаражем перш ніж відчиняти стулку. Це полегшить відчинення хвіртки і дозволить продовжити її ресурс.
    3. Перевіряйте, чи немає намерзлого льоду в напрямних, тобто на шляху переміщення роликів. Намерзлий лід може утворитися через високу вологість у приміщенні, при попаданні холодного повітря всередину гаража під час відчинення воріт. Щоб зберегти працездатність і плавну роботу воріт, намерзлий лід з напрямних слід зчистити неабразивним інструментом.
    4. Видаляйте намерзлий лід і сніг під воротами. Під час відчинення воріт раз по раз в цій зоні може утворюватися невеликий шар снігу або льоду, який з часом тільки наростає. Електропривод може сприймати цей намерзлий лід як перешкоду. Це приведе до спрацьовування механізму безпеки: у разі зіткнення воріт з намерзлим льодом привід відчинятиме ворота, сприймаючи це як контакт із стороннім предметом.
    5. У разі сильних снігопадів також слід видаляти сніг з фотоелементів, щоб уникнути збоїв у їх роботі.

    Дотримання цих простих порад дозволить вам запобігти передчасному зносу або виходу з ладу деталей воріт, скоротивши експлуатаційні витрати.

  • Як перевірити якість монтажу секційних воріт?

    Після того, як ворота змонтовані, слід виконати їх приймання - оцінити якість роботи установників. Це дозволить застрахувати себе від неприємних сюрпризів згодом.

    Ваші дії і критерії оцінки мають бути такими:

    1. Ретельно огляньте ворота - на поверхні полотна і усіх деталей не повинно бути видимих ушкоджень - подряпин, вм'ятин, сколів.
    2. Попросіть монтажників продемонструвати працездатність воріт - ворота повинні рухатися плавно й тихо, без заклинювання і ривків як при ручному, так і при автоматичному керуванні. Працездатність воріт перевірте п'ятикратним виконанням циклу "піднімання-опускання" полотна.
    3. Підніміть ворота приблизно на половину висоти прорізу і відпустіть. Ворота повинні залишитися в тому самому положенні. Якщо ворота автоматизовані - перед виконанням такої перевірки їх слід розблоковувати - перевести в ручний режим керування.
    4. Несильно натисніть на верхню, а потім на нижню панель із зовнішнього боку воріт. Переконайтеся, щоб між полотном і прорізом не утворилися проміжки.
    5. Перевірте, чи видалена з панелей захисна плівка. Якщо після монтажу воріт плануються інші обробні роботи всередині гаража або по фасаду будівлі, видаляти плівку треба не пізніше 7 днів після монтажу воріт. Це дійсно необхідно, оскільки згодом плівка настільки щільно прилипає до панелей, що її видалення без слідів буде практично неможливим.
    6. Отримайте від представника монтажної бригади документи на ворота: посібник з експлуатації і паспорт виробу з відміткою про дату монтажу і печаткою організації, що виконала монтаж.
    7. Звірте номер воріт в паспорті з номером на табличці виробу (розташована з внутрішньої сторони воріт на другій або третій панелі знизу). Правильно заповнені документи - запорука поширення гарантії установника і виробника на ваші ворота.
    8. Під час експлуатації воріт потрібно 1 раз на рік викликати представників дилера для виконання сервісного обслуговування - обов'язкова умова збереження гарантії виробника на виріб. До того ж слід пам'ятати, що своєчасний сервіс значно дешевший, ніж ремонт. Сервіс воріт слід довірити кваліфікованим фахівцям - офіційним представникам «АЛЮТЕХ», які знайомі з особливостями конструкції воріт, мають великий досвід їх установлення і обслуговування.
  • Як працює і скільки коштує захист від падіння полотна?

    Захист від падіння полотна запобігає ушкодженню автомобіля, людей і майна, які перебувають в зоні роботи воріт у разі поломки пружин балансувань. Механізм цього захисту різний для воріт з пружинами розтягування і торсійними.

    У першому разі захист від падіння полотна забезпечується завдяки механізму "пружина в пружині". З боків воріт встановлюється по 2 пружини з різним діаметром. Тобто, загалом ворота укомплектовані 4 пружинами. У разі поломки однієї з них потужності тих, що залишилися, досить, щоб ворота різко не опустилися. Таке рішення також захищає від відскоку пружини, що зламалася.

    У воротах з торсійними пружинами функцію захисту від падіння виконують спеціальні пристрої - заскочні муфти. У разі поломки пружини заскочна муфта миттєво блокує рух валу, що призводить до повної зупинки полотна воріт.

    Варто відзначити, що механізм "пружина в пружині" і заскочні муфти для кожної пружини входять до стандартної комплектації воріт «АЛЮТЕХ», тобто поставляються без націнки. Наявність в конструкції воріт таких механізмів - це відповідність вимогам європейських норм безпеки EN 12604 і 12453. Купуючи такі вироби, покупці можуть бути впевнені в найвищому рівні безпеки конструкцій - захисті всіх членів сім'ї і майна в процесі експлуатації.

  • Чому не можна ставити темні ворота «АЛЮТЕХ» на сонці?

    Встановлювати ворота темних кольорів на сонці небажано через сильне нагрівання поверхні. Загальновідомий факт - темні кольори "притягують" до себе сонячні промені, внаслідок усі темні поверхні нагріваються сильніше світлих при тій самій температурі повітря. Ворота - не виключення. При цьому утворюється істотна різниця (40 °C і більше) між температурою внутрішньої і зовнішньої поверхонь секцій. Це може привести до вигинання секцій і порушення працездатності воріт. Саме з цієї причини ми не рекомендуємо встановлювати ворота темних відтінків на сонячній стороні будівель.

    У разі, якщо для гармонійного виду фасаду будівлі все ж таки потрібні темні ворота - рекомендуємо як опцію замовити комплект посилювальних профілів, особливо якщо ширина воріт перевищує 3,5 м. Також ця опція буде корисна у разі експлуатації воріт в регіонах з високим вітровим навантаженням (приморські або степові райони), в опалюваних приміщеннях при низьких температурах повітря зовні.

  • Яка товщина напрямних у воротах Trend?

    У воротах Trend товщина напрямних профілів: 1,2 мм, товщина кутових стійок: 0,8 мм. При цьому рама воріт Trend - одна з найміцніших на ринку. Необхідний рівень жорсткості досягається за рахунок декількох технологічних рішень:

    • Посилювальні кутові кронштейни завтовшки 2 мм з ребрами жорсткості, які встановлюються через кожні 50 см кутової стійки;
    • Спеціальна форма профілю кутової стійки - ребра жорсткості;
      • Такий комплексний підхід гарантує високі міцнісні характеристики.

        Надійність конструкції воріт Trend підтверджується десятками тисяч покупців з країн СНД і ЄС і грунтується на реальному успішному досвіді експлуатації.

  • Що таке «місток холоду» і чи є він в панелях «АЛЮТЕХ»?

    Панелі для секційних воріт складаються із зовнішнього і внутрішнього сталевих листів, між якими розташований утеплювач. Сталеві листи при цьому можуть не з'єднуватися або з'єднуватися між собою. Саме наявність з'єднання сталевих листів іноді називають «місток холоду».

    Проте є і зворотний бік медалі у такого рішення - сталеві листи утворюють міцний замкнутий контур. І це несе в собі значиму перевагу - захист від розшарування. Пояснимо, під час опускання воріт нижня панель тисне на верхню, як клин, і саме замкнутий контур не дозволяє панелі розшаруватися під навантаженням. Тобто, завдяки такій конфігурації панелі залишаються стабільними по своїй формі. Внаслідок ворота зберігають первинний зовнішній вигляд, мають високу міцність до ударних і вітрових навантажень, захищені від розшарування у разі різкого зачинення воріт впродовж усього терміну служби. Саме таку конструкцію мають панелі у воротах «АЛЮТЕХ». До речі, панель аналогічної конструкції використовують багато європейських виробників воріт. Причому йдеться про виробників, зокрема, з Північної Європи і Скандинавії, де практичність і енергоефективність - ключові характеристики.

    Хоча окремо взята панель без «містка холоду» трохи тепліше за панелі із замкнутим контуром, варто врахувати, що теплоізоляція воріт - це комплексний показник. На нього впливають товщина секцій, матеріал і конфігурація ущільнювачів по периметру воріт, щільність притискання воріт до прорізу й тощо.

    Показники теплоізоляції визначаються під час випробувань. Наприклад, ворота «АЛЮТЕХ» на теплоізоляцію випробовувалися в інститутах Німеччини і Болгарії. Коефіцієнт опору теплопередачі воріт за результатами випробувань склав 1,00 м²·°З / Вт*, що порівнюється з енергоефективністю цегляної стіни завтовшки 60 см. Як бачите, «місток холоду» в панелях настільки некритичний, що теплоізоляція воріт навіть з ним відповідає товщині стіни в 2,5 цеглини. І при цьому панелі захищені від розшарування, зберігають бездоганний зовнішній вигляд на довгі роки.

    * теплоізоляція воріт вказана для воріт серії Prestige на підставі випробувань в СПБДАБУ.

  • Що таке захист від затискання і навіщо він потрібен у воротах?

    Вірогідність затиснути пальці між панелями полотна існує під час піднімання-опускання воріт, причому як зсередини приміщення, так і зовні. Ворота «АЛЮТЕХ» забезпечують захист від затискання пальців завдяки особливій конструкції панелей. З'єднання секцій виконане таким чином, що між ними утворюється зовсім невеликий проміжок. Під час опускання полотна ваші пальці виштовхуються, затискання виключене.

    Ситуацій, в яких може виникнути затискання, не так і мало, щонайменше - проста побутова неакуратність під час відчинення-зачинення гаража. Або під час миття воріт, коли хочеться ретельно вичистити усі деталі, зокрема стики між панелями. У зоні ризику, в першу чергу, невисокі автоматизовані ворота. Хтось назве подібні ситуації надуманими, але вже точно ніхто не побажає опинитися на місці людини, що затиснула пальці.

    У воротах «АЛЮТЕХ» захист від затискання реалізований в усіх виробах, і наші покупці можуть розраховувати на найвищий рівень безпеки.

Залишились питання?

Ми проконсультуємо вас з будь-якого питання про продукцію «АЛЮТЕХ»

Нам довіряють
Ви з Чернігова?
Розрахувати
Розрахувати
Розрахувати
Розрахувати