Для забезпечення максимального комфорту домовласники все частіше вибирають ролетні системи. Ці функціональні конструкції інсталюються на вікна та двері для захисту кімнат від тепловтрат узимку та перегріву влітку, а також від зловмисників і допитливих перехожих. До того ж ролети можна побачити всередині будинку, зокрема, за ними ховають лічильники та труби в санвузлах.

Але як не помилитися, вибираючи розмір рольвіконниць? У цій статті — корисний алгоритм.

Як правильно підібрати розмір ролет

Виберіть тип ролетного профілю

Для виготовлення ролет пропонується 2 види профілів — пінозаповнені та екструдовані. Перші, які містять алюмінієву стрічку та піну, оптимальні для зниження втрат тепла, захисту від літньої спеки та сторонніх очей. У той час як основне призначення ролет з екструдованих профілів — захист від нечистих на руку людей. Завдяки великій товщині стінок і наявності поперечного ребра жорсткості вони відрізняються підвищеною стійкістю до злому.

Пінозаповнений профіль ролет

Пінозаповнений профіль

Екструдований профіль ролет

Екструдований профіль

Визначтеся з типом монтажу ролет і замірте проріз

Із урахуванням етапу будівництва, особливостей будинку та, зазвичай, власних побажань можна вибрати накладний або вбудований тип монтажу ролет, причому кожний має свої переваги. У першому випадку світловий проріз використовується максимально ефективно, у другому — відсутні елементи, що виступають, які не завжди доречно виглядають на фасаді.

Накладний монтаж ролет

Накладний монтаж

Вбудований монтаж ролет

Вбудований монтаж

Якщо будинок ще проектується або будівництво тільки почалося, фахівці радять розглянути можливість встановлення прихованого короба. Цей елемент буде розташовуватися в заздалегідь підготовленій ніші над прорізом, завдяки чому якщо дивитися на рольвіконниці, буде здаватися, що під час зачинення вони опускаються прямо зі стіни.

Ролети із вбудованим коробом

Якщо ж ви шукаєте рольставні для вже збудованого будинку, простіше замовити конструкції із зовнішнім захисним коробом, форму якого можна вибрати, враховуючи особливості екстер'єру або інтер'єру (у разі встановлення рольвіконниць у туалеті або ванній кімнаті).

Ролетні короби різної форми

Щодо вимірів прорізу, наполягаємо делегувати це завдання професіоналам, тому що виправити помилки, зроблені на цьому етапі, буде дорожче, ніж залучити до роботи майстрів ще на старті. До того ж замірювач не тільки визначить відповідні параметри полотна, але ще й порадить тип монтажу, продемонструє зразки профілів, розповість, чому вони відрізняються і які підійдуть у вашому конкретному випадку.

Хоча для точнішого планування бюджету на купівлю ви можете зробити попередній замір самостійно. Для цього необхідно заміряти висоту та ширину прорізу в 3 точках — крайніх і центральній. Якщо монтаж буде накладним — вибираються найбільші значення. Якщо вбудованим — найменші значення, від яких віднімається ще по 5 мм.

Важливий момент, який варто перевірити, здійснюючи заміри, — різниця діагоналей прорізу. Вона має бути не більше 5 мм. Водночас відхилення від горизонталі не має перевищувати 5 мм, від вертикалі — 1,5 мм на 1 м і 5 мм на всю висоту прорізу.

Заміри прорізу рольвіконниць Заміри прорізу

Більше того, необхідно переконатися, що висоти перемички достатньо для розташування короба (у разі накладного монтажу). Якщо ж обраний вбудований монтаж, радимо перевірити, чи вистачить для розміщення короба глибини прорізу.

На цьому самому етапі варто зайнятися підведенням електрики для ролетної автоматики. Краще заздалегідь передбачити, з якої сторони верхньої частини ролет (короба) буде підведено кабель живлення, щоб потім не довелося прокладати його через увесь короб.

Що стосується необхідної потужності мотора, то вона залежить від розмірів полотна і його ваги (обраного профілю). Найчастіше достатньо 200-300Вт на одну віконну ролету. Для конструкцій великого розміру або решіток необхідна потужність мотора може бути й понад 300-350 Вт.


Популярні готові рішення

Виберіть виробника та серію ролет з урахуванням вітрового регіону

На цей час на ринку представлено кілька основних виробників, які пропонують рольставні різної якості. Кожний бажає довести, що його вироби найкращі, акцентуючи увагу покупців на вражаючих експлуатаційних характеристиках конструкцій і «забуваючи» сказати про умови, за яких вони досягаються. Наприклад, несумлінні продавці нерідко розповідають, що їхні рольвіконниці здатні витримати ураганний вітер, не уточнюючи водночас розміри прорізу.

І це тоді, коли виробник зобов'язаний вказувати у своїх технічних документах максимальну ширину полотна ролети з певних профілів для кожного вітрового регіону, яких у СНД, згідно зі СНіП 2.01.07 (СП 20.13330.2016), — 8! Найпоширеніші — 1-3 вітрові райони зі швидкістю вітру 19,5-25,2 м/с.

Отже, під час вибору профілів для рольвіконниць слід керуватися не тільки розмірами прорізу та обіцянками продавця, але й ураховувати вітровий район, у якому ви мешкаєте.

Поради від експерта з підбирання ролет для різних вітрових регіонів — у нашому відео.

Однак цей взаємозв'язок існує тільки у разі інсталяції ролет на фасаді будинку. Під час вибору розмірів сантехнічних ролет ураховувати вітрове навантаження немає потреби.

Єдиною компанією, яка подає точну інформацію про стійкість своїх виробів до вітрових навантажень, є «АЛЮТЕХ». Нижче представлені пропоновані типи профілів для кожної із трьох серій ролет цього бренда — Prestige, Security і Trend:

серії рольставні АЛЮТЕХ

А в цій таблиці можна побачити, як змінюються максимально припустимі розміри рольвіконниць з того або іншого профілю з урахуванням вітрового регіону:


Тип профілю

Максимальна ширина виробу, мм

в 1-му вітровому регіоні

в 3-му вітровому регіоні

AR/40(N)

2700

2400

AER44m/S

2880

2500

PD/39N

1970

1700

Визначте оптимальний розмір короба для ролет

Розміри короба залежать від безлічі нюансів — типу профілю, висоти ролетного полотна, параметрів намотування. Загалом, чим вище проріз, тим більше захисний короб, тому що ролетне полотно містить більшу кількість ламелей.

Однак підібрати оптимальні розміри короба звичайному домовласнику буде складно, є великий ризик помилитися, тому краще, якщо цим також займуться професіонали.

Найпростіший і найзручніший спосіб вибрати оптимальний тип профілю й розмір короба для ролет і навіть розрахувати приблизну вартість виробів — скористатися спеціальним калькулятором.

Резюме

Отже, розміри захисних ролет на вікна залежать від:

  • типу монтажу,
  • параметрів прорізу,
  • географічного розташування об'єкта та обраного типу профілю.

Водночас вироби, які інсталюються всередині приміщення, вважаються менш вимогливими — розміри сантехнічних ролет не залежать від місця розташування вашого будинку або квартири.

Взагалі, важливо розуміти, що для того, щоб виконати всі виміри правильно, не упустивши водночас жодного важливого нюансу, потрібні спеціальні знання. Тому краще, якщо займатися цим будуть професіонали. Тим більше, що знайти їх нескладно — у офіційних представників «АЛЮТЕХ» у всіх регіонах є сертифіковані монтажні бригади, які регулярно проходять навчання з вимірювання прорізу, складання, інсталяції та сервісного обслуговування ролет. І вони завжди раді допомогти!




Потрібна консультація?
Наші консультанти допоможуть з вибором і назвуть точну вартість. Телефонуйте:
Потрібна консультація?
Калькулятор продукції
Ви можете самостійно розрахувати приблизний бюджет на купівлю за допомогою нашого калькулятора.
 
Розрахувати вартість
Калькулятор продукції
Ви з Тернопіля?
Розрахувати
Розрахувати
Розрахувати
Розрахувати